Gdzie na rolki w Krakowie? Najlepsze miejsca na rolki Kraków

2018-08-21

 

Kraków, miasto posiadające niezliczone zabytki. Poza miejscami do zwiedzania, znajdą się też takie, które idealnie nadadzą się do jazdy na rolkach. Przedstawiamy Wam tu trasy zebrane przez sklep rolkowy z Gdańska, Wrotkownia.pl. Poniższa lista, to zbiór tras podsyłanych nam przez wrocławskich rolkarzy.

  • Bulwary wiślane

Bulwary wiślane w słoneczne dni mogą być zatłoczone, gdyż mieszkańcy naturalnie chętnie odpoczywają nad wodą. Jazda wzdłuż Wisły po bardzo dobrej nawierzchni idealnie współgra z aktywną formą wypoczynku, jaką jest jazda na rolkach.

Link do mapy

 

  • Aleja róż

Aleja róż w Nowej Hucie, mająca swój początek przy Placu Centralnym, to wspaniała ulica do jazdy na rolkach. Okolica ta przyciąga naprawdę wielu krakowskich miłośników rolkarstwa.

Link do mapy

 

  • Park Jordana

Park o powierzchni około 21,5 ha jest pięknym miejscem do wypoczynku. Gładkie alejki idealnie nadają się na rolkowe przejażdżki. Osoby, które szukają miejsc do skoków i akrobacji na pewno zainteresuje tamtejszy saktepark.

Link do mapy

 

  • Błonia Krakowskie

Wspaniałe miejsce do wypoczynku w ciepłe dni. Tamtejsze ścieżki idealnie się sprawdzają do jazdy na rolkach. Przy pięknej pogodzie, wielu mieszkańców Krakowa, chętnie korzysta z możliwości relaksowania się właśnie w tym miejscu, przez co jazda niekiedy może być utrudniona przez liczbę ludzi.

Link do mapy

 

  • Park Lotników

Park Lotników Polskich liczący około 60 ha powierzchni, to bardzo chętnie wykorzystywane sportowo miejsce. Szerokie, długie alejki wyśmienicie sprawdzą się w trakcie użytkowania ich przez rolkarzy. Odpoczynek w parku jest zawsze bardzo przyjemny. Pewnym utrudnieniem mogą być spadające jesienią liście, które zaścielają ścieżki.

Link do mapy

 

  • Zalew Nowohucki

Sztuczny zbiornik wodny oraz otaczający go park, to bardzo przyjemne miejsce do spędzania czasu jeżdżąc na rolkach. Wypoczynek nad wodą w otoczeniu przyrody, bardzo dobrze koi zmysły. Coś dla ciała coś dla ducha.

Link do mapy

 

  • Błonia Skawińskie

Skawińskie Błonia to między innymi ścieżka rekreacyjna, o długości około 800 metrów, która idealnie nadaje się do jazdy na rolkach. Co jest również niezwykle ważne w przypadku jazdy po zmroku, cała alejka jest oświetlona.

Link do mapy

 

  • Puszcza Niepołomicka

Miejsce oddalone trochę do Krakowa, jednak zdecydowanie polecane przez wielu rolkarzy. Piękne otoczenie natury w całej swojej okazałości. Jazda tam na rolkach to wyśmienita forma aktywnego wypoczynku.

Link do mapy

 


 

Sprawdź też nasze inne artykuły z cyklu "Gdzie na rolki?":

Gdzie na rolki w Trójmieście?

Gdzie na rolki w Warszawie?

Gdzie na rolki we Wrocławiu?

Gdzie na rolki w Poznaniu?

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel