Gdzie na rolki w Trójmieście? Najlepsze miejsca na rolki Gdańsk - Sopot - Gdynia

2018-08-25

 

Trójmiasto jest jednym z najlepszych obszarów miejskich do jazdy na rolkach. Duże przestrzenie, malownicze trasy, skateparki oraz równe chodniki/ścieżki. Dzięki temu masa ludzi bardzo chętnie wybiera tę formę aktywności fizycznej. Przedstawiamy Wam tu trasy zebrane przez sklep rolkowy z Gdańska Wrotkownia.pl. Lista ta, to zbiór wszystkich tras podsyłanych nam przez trójmiejskich rolkarzy.

 

 

 • Dolne miasto (Skatepark dzielnicowy, ulica Śluza 6)

Link do mapy

Skatepark dzielnicowy przy ulicy Śluza 6, jest to obiekt umieszczony przy Szkole Podstawowej nr 6. Osoby zainteresowane akrobacjami na pewno będą mogły wykorzystać znajdujące się tam elementy jak rampy czy betonowe powierzchnie. W całkiem niedalekiej okolicy znajduje się Główne Miasto, które jest wielką atrakcją turystyczną Gdańska. Można tam zobaczyć wiele dobrze znanych i chętnie odwiedzanych zabytków i pomników, jak np.: XV-wieczny Żuraw, Fontanna Neptuna czy Bazylika Mariacka. Można tam również skorzystać z licznych lokali gastronomicznych. Co prawda po samym Głównym Mieście praktycznie na da się jeździć na rolkach, ale będąc w okolicy, zawsze warto się tam przejść.

 • Chełm (Skatepark, ulica Zielonogórska 4)

Link do mapy

Obiekt Sportowy Zielonogórska, to ogólnodostępny obiekt sportowy znajdujący się na gdańskim Chełmie. Istniejący tam mini-skatepark bardzo przypomina ten przy ulicy Śluza 6. Również jak ten przy Szkole Podstawowej nr 6 zainteresuje głównie osoby mające ochotę na spróbowanie swoich sił w akrobacjach.

 • Suchanino (Skatepark dzielnicowy, ulica Macieja Kamieńskiego)

Link do mapy

Skatepark dzielnicowy na gdańskim Suchaninie, to obiekt bardzo chętnie odwiedzany przez okolicznych mieszkańców. Tak jak wcześniej opisywane skateparki największą radość będą czerpały z niego osoby chcące jeździć po najazdach, murku czy rurce.

 • Stadion Energa (ulica Pokoleń Lechii Gdańsk)

Link do mapy

Stadion Energa, a w zasadzie obszar go otaczający ma do zaoferowania naprawdę wiele dobrych jakościowo dróg, na których można cieszyć się z jazdy na rolkach. Olbrzymie przestrzenie parkingowe, które w trakcie wydarzeń kulturowych są pełne stojących tam aut, na co dzień są zupełnie puste, co daje olbrzymie pole do popisu dla osób czerpiących radość z jazdy na rolkach. Miejsce godne polecenia jeśli chodzi o stawianie swoich pierwszych kroków na rolkach.

 • Park Reagana (Skateplaza, ulica Dąbrowszczaków)

Link do mapy

Skateplaza to skatepark usytuowany w Parku Reagana na gdańskim Przymorzu. Sam skatepark, tak jak opisywane wcześniej, oferuje podobne możliwości i zainteresuje osoby chcące spróbować akrobacji. Jednak głównym atutem tego miejsca jest pełen zieleni i równych nawierzchni park. Jazda na rolkach w otoczeniu pięknej zieleni i znajdującego się zaraz za parkiem morza, to przyjemność sama w sobie. W chwilach zmęczenia możemy usiąść na ławce w parku, lub wybrać się odpocząć na plaży, delektując się szumem fal.

 • Ergo Arena (Skatepark, Plac Dwóch Miast)

Link do mapy

Skatepark przy Ergo Arenie jest bardzo chętnie uczęszczany przez wielu miłośników jazdy po rampach i murkach. Tak jak w przypadku Stadionu Energa Gdańsk, tak i tutaj, osoby które wolą spokojniejsza jazdę, znajdą wokół areny szerokie twarde przestrzenie parkingowe, które jeśli nie się nie dzieje wewnątrz Ergo, powinny być puste. Obszar otaczający Ergo Arenę, jest również bardzo dobrym miejscem do nauki jazdy na rolkach.

 • Westerplatte

Link do mapy

Westerplatte to miejsce zdecydowanie godne odwiedzenia, chociażby z szacunku do wydarzeń, które miały tam miejsce. Jest tam sporo ścieżek, które możemy pokonać wzdłuż linii brzegowej, oglądając przy okazji znajdujące się pozostałości z wydarzeń rozpoczynających II Wojnę Światową. Warto udać się pod sam pomnik upamiętniający te tragiczne wydarzenia, by oddać cześć wszystkim tym, którzy brali w nich udział.

 • W koło zbiornika retencyjnego Staw Wróbla przy przystanku PKM Gdańsk Jasień

Link do mapy

Bardzo przyjemna trasa do rekreacyjnej, wypoczynkowej jazdy, podczas której można cieszyć się bliskością wody i otaczającej nas zieleni. Wokół zbiornika znajduje się ścieżka idealnie nadająca się do jazdy. Największym minusem tego miejsca jest fakt, że jazda w kółko może dość szybko się znudzić.

 • Oliwa (ulica Bytowska)

Link do mapy

Bardzo długa, malownicza trasa. Jeżeli lubisz przebywać w otoczeniu przyrody, to zdecydowanie warto udać się w przejażdżkę tą drogą. Dużym plusem tej trasy jest asfalt, po którym mamy możliwość jechać. Jadąc przez Dolinę Radości możemy udać się do Doliny Szwabego, a kawałek dalej do Doliny Wężowej. Przez fakt, że jest to droga publiczna, po której mogą się poruszać samochody, to trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę i zachować ostrożność.

 • Zaplecze Reja

Link do mapy

Jest to ulica odchodząca od ulicy Spacerowej. Gładkie, długie asfaltowe trasy, o niewielkim nachyleniu, w otoczeniu przyrody. Bardzo spokojne miejsce do odpoczynku jeżdżąc na rolkach. Można eksplorować wszystkie te uliczki gdzie jest asfalt. Zdarzają się samochody ale raczej rzadko, z uwagi na ogólny zakaz wjazdu. Największym problemem może być dostanie się tam.

 • Osowa (Skatepark, ulica Diany)

Link do mapy

Skatepark u zbiegu ulic Diany i Heleny, to około 500-600m2 betonowej powierzchni. Oferuje liczne zjazdy, podjazdy, barierki oraz murki. Osoby chcące popróbować swoich sił przy akrobacjach poczują się tam idealnie. Spory betonowy obszar może pozwolić też na bardzo przyjemną naukę jazdy na rolkach, która przez fakt, że jest to miejsce przystosowane do takich celów, będzie też o wiele bezpieczniejsza niż nauka na jakiejkolwiek ulicy.

 

 

 

 

 • Park Północny (Tor dla rolkarzy, ulica Powstańców Warszawy)

Link do mapy

Jedyny taki w Trójmieście tor przeznaczony tylko dla osób jeżdżących na rolkach. Liczący około 1900 - 2000m długości i 3m szerokości, idealnie gładki, aż szkoda nie wykorzystać takiej możliwości. Tor jest położony w Parku Północnym w Sopocie, co pozwala na bardzo przyjemne spędzanie czasu oddychając świeżym powietrzem. Jakby tej przyjemności było mało, to z parku można wyjść bezpośrednio na plażę i oddać się relaksowi nad morzem. Będąc w Parku Północnym bardzo blisko jest również do Aquaparku. Sopot pełen jest atrakcji turystycznych z których warto skorzystać. Jazda na rolkach po "monciaku" w środku sezonu, to niekoniecznie dobry pomysł, ale wzdłuż pasa nadmorskiego już lepszy. Tor będzie też bardzo dobrym miejscem do nauki jazdy.

 

 

 

 • Skwer Sue Ryder (skatepark)

Link do mapy

Skatepark znajdujący się na skwerze Sue Ryder to największy tego typu obiekt w Trójmieście. Betonowy obszar zajmuje około 1500m2 przez co ma naprawdę wiele do zaoferowania. Miłośnicy trików na murkach, schodach oraz poręczach będą wniebowzięci. Podobnie jak w przypadku skateparku na Osowie w Gdańsku, tak i tutaj osoby chcące dopiero rozpocząć swoją przygodę z rolkami mogą to robić w bezpiecznym miejscu na idealnie gładkiej nawierzchni.

 • Chylonia (Park Kiloński, ulica Morska)

Link do mapy

Park Kiloński posiada sporo utwardzonych ścieżek i jak prawie każdy park jest wspaniałym miejscem do jazdy na rolkach. Warto zawsze spędzić choć trochę czasu w otoczeniu przyrody.

 • Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

Link do mapy

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego to jedno z piękniejszych miejsc do jazdy. Jazda na rolkach ciągnącą się wzdłuż morza trasą to idealna forma relaksu. W każdej chwili można się zatrzymać, zdjąć rolki i zejść na plażę by rozkoszować się szumem fal, czy też widokiem wschodzącego lub zachodzącego słońca (jeśli będziemy tam o odpowiedniej porze). Po drodze warto odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej, Akwarium Gdyńskie, wejść na Dar Pomorza czy też ORP Błyskawica.

 • Babie Doły (ulica Zielona)

Link do mapy

Trasa przy ulicy Zielonej w Gdyni, to wspaniała, długa, gładka ścieżka, która pozwoli na bardzo komfortową jazdę. Rozstawione wzdłuż niej ławki dają możliwość ewentualnego odpoczynku, w chwilach gdy dopadnie Cię zmęczenie. Jeśli jest się miłośnikiem lotnictwa, to mając szczęście można trafić na start samolotu ze stosunkowo niedaleko oddalonej od ulicy płyty Lotniska 43. Bazy Lotnictwa Morskiego.

 

 

W OKOLICY TRÓJMIASTA

Jeżeli masz ochotę na trochę dłuższą przejażdżkę, to bardzo fajną wycieczką będzie przejazd z Władysławowa na Hel, przejeżdżając przez Chałupy i Jastarnię. Trasa ta oferuje bardzo komfortową nawierzchnię. W chwilach zmęczenia napotkasz liczne okazje odwiedzenia tamtejszych knajp lub zejścia na plażę. Na pewno nie zawiedziesz się też widokami w trakcie podróży.

 

 


 

Sprawdź też nasze inne artykuły z cyklu "Gdzie na rolki?":

Gdzie na rolki w Warszawie?

Gdzie na rolki we Wrocławiu?

Gdzie na rolki w Poznaniu?

Gdzie na rolki w Krakowie?

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel