Gdzie na rolki w Poznaniu? Najlepsze miejsca na rolki Poznań

2018-08-22

 

Stolica Wielkopolski jako jedno z piękniejszych miast Polski ma do zaoferowania miłośnikom rolek, naprawdę wiele ciekawych i klimatycznych miejsc do jazdy i wypoczynku. Przedstawiamy Wam tu trasy zebrane przez sklep rolkowy z Gdańska, Wrotkownia.pl. Poniższa lista, to zbiór tras podsyłanych nam przez poznańskich rolkarzy.

 

 

 • Park Cytadela

Największy park Poznania, ma naprawdę wiele do zaoferowania tamtejszym miłośnikom jazdy na rolkach. Liczne alejki pozwalają na jazdę na wprost, ale i po krętych ścieżkach. Największym minusem może być fakt, że nie wszystkie dostępne tam trasy nadają się do jazdy, za to, jeżeli ulegniemy zmęczeniu, to warto rozłożyć się na trawie i odpocząć w otoczeniu pięknej przyrody. Mając więcej chęci możemy obejrzeć dwa tamtejsze muzea: Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań.

Link do mapy

 

 • Park im. Jana Pawła II

Park zlokalizowany na Łęgach Dębińskich stanowi jeden z popularnych obszarów wypoczynkowych. Wyremontowane alejki są cenione przez tamtejszych rolkarzy. Na Łęgach znajdują się też specjalne tory do jazdy na rolkach oraz plac do ćwiczeń.

Link do mapy

 

 • Malta

Najpopularniejszy obszar do jazdy na rolkach w Poznaniu. Trasa dookoła jeziora liczy sobie około 5 kilometrów. Dostępna tam nawierzchnia jest naprawdę dobrej jakości i pozwala na dość szybką jazdę. Największym minusem tego miejsca jest fakt, że czasem może być tam tłoczno. Jeżdżąc dookoła jeziora zawsze można zrobić sobie chwilę przerwy i posiedzieć nad wodą.

Link do mapy

 

 • Wartostrada

Bardzo popularna trasa do jazdy, prowadząca wzdłuż Warty. Bardzo dobrej jakości asfaltowa nawierzchnia pozwala na kilkukilometrowe przejażdżki. Co więcej cały czas budowane są nowe odcinki. Na brzegach Warty zawsze można spotkać naprawdę wielu ludzi.

Link do mapy

 

 

 • Rolkowisko RollRunners

Rolkowisko RollRunners to 1000m2 przestrzeni na terenie INEA Stadionu przeznaczonej głównie do jazdy na rolkach. Miejsce to, poza samą przestrzenią do jazdy oferuje wypożyczalnie sprzętu oraz co ważniejsze kursy nauki jazdy. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z rolkami, to na pewno jest to miejsce godne polecenia.

Link do mapy

 

 • Park Kasprowicza

Park znajdujący się na Łazarzu ma do zaoferowania bardzo dobre jakościowo nawierzchnie. Niestety rolkarze narzekają na niezbyt dużą powierzchnię. Jazda tam powinna być przyjemnością chociażby ze względu na otaczającą przyrodę.

Link do mapy

 

 • Park Sołacki

Park Sołacki jest uważany za jeden z najpiękniejszych parków Poznania. Miejsce to, w słoneczne dni przyciąga tłumy ludzi, co może być pewnym utrudnieniem w trakcie jazdy. Nawierzchnie alejek są naprawdę dobrej jakości.

Link do mapy

 

 • Park Rataje

Park Rataje oddany do użytkowania w 2018 roku to nowy obiekt. Zupełnie świeże alejki, które idealnie nadają się do jazdy i aktywnego wypoczynku. Rozstawione ławeczki pozwalają na chwile odpoczynku i relaksowania się w otoczeniu zieleni.

Link do mapy

 

 • Ulica Niestachowska

Bardzo przyjemna, długa ścieżka. Asfaltowa trasa powinna sprostać oczekiwaniom wszystkich fanów jazdy na rolkach.

Link do mapy

 

 • Ulica Hetmańska

Jazda wzdłuż ulicy Hetmańskiej to bardzo dobra aktywność fizyczna. Minusem może okazać się kostka, po której przyjdzie nam się poruszać.

Link do mapy

 

 • Wzdłuż trasy PST

Ścieżka wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju jest dobrze przystosowana do jazdy na rolkach. Dzięki temu można tam pokonywać kilkukilometrowe dystanse.

Link do mapy

 


 

Sprawdź też nasze inne artykuły z cyklu "Gdzie na rolki?":

Gdzie na rolki w Trójmieście?

Gdzie na rolki w Warszawie?

Gdzie na rolki we Wrocławiu?

Gdzie na rolki w Krakowie?

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel