Gdzie na rolki we Wrocławiu? Najlepsze miejsca na rolki Wrocław

2018-08-23

 

Miasto nad Odrą, nazywane Wenecją Północy. Jedno z piękniejszych miast całej Europy. We Wrocławiu znaleźć można kilka naprawdę fajnych tras i miejsc, idealnie nadających się do uprawiania sportów rolkowych. Przedstawiamy Wam tu trasy zebrane przez sklep rolkowy z Gdańska, Wrotkownia.pl. Poniższa lista, to zbiór tras podsyłanych nam przez wrocławskich rolkarzy.

 

 

 • Politechnika Wrocławska Budynek C13

Asfalt znajdujący się przy budynku C13 Politechniki Wrocławskiej to bardzo przyjemne miejsce do jazdy, zwłaszcza latem, gdy nie ma tam praktycznie wcale studentów. Bardzo gładka nawierzchnia jest wręcz idealna do płynnego poruszania się na rolkach i czerpania z tego pełnej radości i satysfakcji.

Link do mapy

 

 • Stadion Wrocław

Okolice Stadionu Śląska Wrocław to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc do jazdy. Duży, płaski obszar pokryty dobrej jakości nawierzchnią po prostu idealnie nadaje się do uprawiania rolkarstwa.

Link do mapy

 

 • Most Milenijny

Drogowy most wantowy nad Odrą jest bardzo chętnie wybierany przez wrocławskich rolkarzy. Około kilometra dobrej, asfaltowej nawierzchni idealnie sprawdza się do jazdy na rolkach. Największym minusem jazdy tam jest hałas generowany przez auta na jezdni.

Link do mapy

 

 • XIV Liceum Ogólnokształcące przy Brucknera

Przy XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej znajduje się lodowisko, które w sezonie wiosna – jesień zamienia się w rolkowisko. Jeśli nie przeszkadza Ci jazda w kółko, to miejsce godne polecenia, zwłaszcza dla osób poczatkujących i doskonalących swoje zdolności jazdy na rolkach.

Link do mapy

 

 • Ulica Królewiecka

Bardzo długa, prosta i z naprawdę fajną nawierzchnią. Pozwala to na nabieranie dość dużych prędkości. Latem można skorzystać również z kąpieliska.

Link do mapy

 

 • Ulice Bacciarellego i Dembowskiego

Dobra jakościowo nawierzchnia, dość długa. Można sobie pozwolić na spokojną jazdę, czerpiąc radość z aktywności fizycznej.

Link do mapy

 

 • Ulica Lotnicza

Wspaniały asfalt, pozwalający w bardzo przyjemny sposób przemierzać ulice na rolkach.

Link do mapy

 

 • Ulica Skarbowców

Przyjemne miejsce do jazdy na rolkach. Fragmentami może być mniej komfortowo w związku z kostką i płytami chodnikowymi, które mogą lekko utrudniać płynne poruszanie się.

Link do mapy

 

 • Factory Outlet

Miejsce polecane przez rolkarzy wrocławskich, głównie przez fakt całkiem sporych gładkich przestrzeni. Zdecydowanie na plus działa też tamtejsze oświetlenie, które pozwala na jazdę po zmroku. Minusem dla niektórych mogą okazać się rozstawione tam ławeczki, które zabierają trochę przestrzeni, jednak w chwilach zmęczenia jest na czym usiąść.

Link do mapy

 

 • Narodowe Forum Muzyki

Ukończone w 2015 roku Narodowe Forum Muzyki oferuje całkiem spory plac, który niektórzy wykorzystują do jazdy. Jednak największym minusem może okazać się kostka, która jest tam dość gęsto ułożona. Osoby, które nie poczują się tym faktem zrażone, na pewno mogą czerpać sporo radości z jazdy tam.

Link do mapy

 

 • Centrum Historii Zajezdnia

Centrum Historii Zajezdnia, to muzeum, którego wystawa główna poświęcona jest całej powojennej historii Wrocławia i Dolnego Śląska. Na pewno będąc tam, żeby pojeździć w okolicy, warto skorzystać z oferty muzeum. Jeżeli chodzi o samą jazdę, to plac wokół muzeum bardzo dobrze nadaje się do jazdy na rolkach.

Link do mapy

 

 • Park Staszica

Park Staszica i jego kolorowe okręgi w okolicy fontanny, to bardzo dobre miejsce, żeby się poduczyć jeździć. Betonowe płyty dają odpowiedni komfort. Dobra opcja do jeżdżenia w kółko. Trzeba mieć na uwadze, że jest to miejsce lubiane przez ludzi, przez co w słoneczne dni jazda tam może być bardzo utrudniona.

Link do mapy

 


 

Sprawdź też nasze inne artykuły z cyklu "Gdzie na rolki?":

Gdzie na rolki w Warszawie?

Gdzie na rolki w Trójmieście?

Gdzie na rolki w Poznaniu?

Gdzie na rolki w Krakowie?

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel