Wywiad z Cecile Klaus - założycielką Miss'iles

2016-12-13
Wywiad z Cecile Klaus - założycielką Miss'iles

Przedstaw nam proszę wszystkie członkinie drużyny Miss'ile

 

W ekipie jest około czterdziestu zawodniczek. Do przedstawicielek należą: Amendine – pełni funkcję vice prezesa oraz główniej tancerki Miss'iles. Występuje z profesjonalnymi firmami oraz prowadzi treningi tancerek.

Ines jest naszym skarbnikiem i również występuje jako główna tancerka. Nie tylko uczestniczyła w tańcu artystycznym i współpracowała z profesjonalistami, ale bierze również udział w wyścigach.

Magali również się ściga, pełni funkcję kapitana i trenera tej sekcji.

Albane z kolei jest świetnie wyszkoloną skater-ką reprezentującą Miss'iles na wyścigach, zwłaszcza downhillowych.

Ja natomiast jestem założycielką i choreografem Miss'ile. Mam dość wszechstronne umiejętności; startowałam w zawodach wyścigowych, downhillowych i skatecrossowych. Byłam również tancerką w tylu nowoczesnym/hip-hopowym pracująca z zawodowymi ekipami skatedance'owymi. Stoję na czele stowarzyszenia i treningów skatedancowych
Kiedy udało ci się zebrać drużynę?

 

W 2002 roku odkryłam niesamowite skatedancerki w Hyde Parku w Londynie i zaczęłam się od nich uczyć. Kiedy wróciłam do Paryża załapałam się na kilka fuch dla Levi'ego oraz rapera McSolaar. Startowałam w różnych skatedancowych zawodach które akurat się odbywały i wygrałam parę wrotek Nike. Zdecydował się założyć ekipę skatedancową, zajmować się choreografią i występami na różnych eventach.

Miss'ile założyłam w 2004 roku przy okazji zawodów w Le Mans. Pierwszy skład Miss'iles składał się wyłącznie z dziewczyn reprezentujących różne style – freeride, hokej, skatedance, downhill itd. Bez jakiegokolwiek poważniejszego treningu zajęłyśmy piękne czwarte miejsce i dowiedziałyśmy się jak daleko możemy razem zajść. Postanowiłyśmy współpracować i założyliśmy stowarzyszenie w którym będziemy uczyć się nawzajem swoich dyscyplin.

Dziś możemy pochwalić się ekipą sportową startującą w zawodach oraz artystyczną pojawiającą się na występach.

 

Czy wszystkie miałyście duże doświadczenie zanim zaczęłyście występować jako drużyna?

 

Niektóre z nas dopiero zaczynały jeździć, inne znały podstawy lub inną dyscyplinę, ale prawie każda posiadała własną parę wrotek w szafie :)

 

Na jakiego typu eventach występujecie?

 

Udzielamy się we wszystkich kategoriach: na zawodach speed/downhill/skatecross, grach derby/koszykówka/winamax, na galach, konwentach, wystawach, prywatnych przyjęciach jak np. wesela, w klubach nocnych, musicalach, reklamach, teledyskach etc...
Ostatnio zaczęłyście nosić wrotki Rio Roller Chic, co o nich sądzicie?

 

Kochamy piękny zakres kolorów jakie ma do zaoferowania Rio. W szczególności lubimy model Chic eopard i Snake ponieważ są lekkie i łatwo się dopasowują, a do tego w świetnym stylu „chic”

 

Do jakiej muzyki najlepiej wam się pracuje?

Uwielbiam występować z podkładem klubowym, ewentualnie house/electro które bogate są w beaty i rytm. Kocham też muzykę latynoską, zaprezentowałam układ do piosenki Daddy Yankee i, co zabawne, ludzie w ogóle nie spodziewali się skatedancerki na reggaetonie. Chcę pokazać ludziom, że wrotki nie muszą kojarzyć się wyłącznie z muzyką lat 70tcyh i możemy na nich tańczyć do dowolnej muzyki!Wydaje się, że zeszły rok był dla was bardzo pracowity, jakie dalsze plany na przyszłość?

 

Cały czas jesteśmy bardzo zapracowane i szukamy sposobu by poszerzyć nasze wrotkarskie horyzonty tyle ile to tylko możliwe. Brałyśmy udział w talent show w telewizji, Amandine wystąpiła w reklamie Undiz a ja występowałam niedawno na DanceFest w Nowym Yorku. Skonczyłam produkcje przedstawienia o historii skatedance'u. Obecnie szukam sponsorów. Przygotujemy również parę przedstawień i kilka evenetów we Francji i Nowym Yorku, a aktualnie nauczam tańca na wrotkach w Brooklinie dla Nowojorskich skaterów.


Jeśli chcecie być na bieżąco z dziewczynami Miss'ile  polubcie ich stronę na facebooku!

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel