Roller derby - jak zacząć

2018-09-25

ROLLER DERBY – JAK SIĘ ZACZEPIĆ

ROLLER DERBY – JAK SIĘ ZACZEPIĆ

Tutaj dowiesz się jak szybko wkręcić się w sport jakim jest Roller Derby.

1 Aby poznać szczegółowe zasady roller derby zajrzyj na oficjalna stronę WFTDA.com (women flat track derby association)

2 Znajdź drużynę działającą w twoim mieście. W Polsce (jak na razie) pochwalić się możemy drużynami w Trójmieście, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

3 Jak już namierzyłaś ekipę możesz podejść do sprawy na kilka sposobów. Najlepsze jest bezpośrednie podejście – zobacz czy mają na stronie lub fejsie informację dla rekrutów i przyjdź we wskazany dzień, jeśli nie – napisz, na pewno Cię zaproszą. Możesz również przyjść na kilka treningów i zagadać z kimś z drużyny. Powiedzą Ci co i jak, może nawet namówią na założenie wrotek i zrobienie paru kółek razem z nimi. Nie przejmuj się, że będziesz wyglądać głupio czy niezdarnie. Każdy kiedyś zaczynał a dziewczyny chętnie Ci pomogą, również w ich interesie jest by powiększać swoją watahę ;)

4 No i najważniejsze – Trening. Jeśli chcesz być prawdziwą derby-girl musisz dużo ćwiczyć. Jasne, ćwiczenia wymagają dużo czasu, a sprzęt swoje kosztuje, ale jeśli weźmiesz sprawę na poważnie włożony wysiłek zaprocentuje.

5 Czego będziesz potrzebowała

- Hełmu, ochraniaczy na nadgarstki, kolana łokcie oraz ochraniacz na zęby.

- Wrotek (a jakże), najlepiej sprawdzą się takie z niskim obcasem. Dokupić możesz również ochraniacze na palce (toe guards) aby wrotki tak się nie niszczyły

- Determinacji i pozytywnego nastawienia

Wskazówki

- Pogoogluj! W Polce wrotki wracają do łask, a roller derby staje się co raz bardziej popularne. Możliwe, że powstały już nowe drużyny, czy ligi do których mogłabyś dołączyć! Poszukaj na fejsie czy myspace czy któraś się nie ogłasza.

- Jeśli chcesz tylko kręcić kółeczka i ładnie wyglądać, wybierz roller disco ;)

- Nie bój się zagadać z dziewczynami, może i wyglądają onieśmielająco, ale tak naprawdę są bardzo przyjazne... no i kochają gadać o derby :)

- Strzel sobie punk rockowy sznyt... nie pytaj czemu – działa.

- Wybierz się na lodowisko w wieczór wrotkarski, pogadaj z innymi fanami

Uwagi

- Roller Derby to bardzo kontaktowy sport. Będą kuksańce, gleby i siniaki. W pewnym momencie może nawet dojść do kontuzji. To nieuniknione, nie chcę Cię straszyć, ale może przytrafić Ci się nawet pierwszego dnia, mimo iż dziewczyny dla nowych rekrutek przeważnie są delikatne. Musisz się z tym liczyć, ale nie daj się zrazić. Z odpowiednim sprzętem, wskazówkami od trenera i odrobiną wprawy upadki będą zdarzały się rzadko. I pamiętaj... do wesela się zagoi! :)

- Piłaś? Nie jedź! Mam nadzieje, że nie muszę tego pisać, ale na wszelki wypadek to podkreślę. Derby to świetny sposób na nawiązanie relacji z innymi dziewczynami (nawet jeśli na co dzień nie idzie Ci z tym zbyt dobrze), ale pamiętaj, że to nie klub towarzyski. Jeśli przyjdziesz pod wpływem narażasz nie tylko siebie, ale również inne dziewczyny, o właścicielach traku nie wspominając. Po prostu nie i kropka.

- Zanim na serio weźmiesz się za derby koniecznie pogadaj najpierw z lekarzem, czy wspomniane wcześniej stłuczenia nie zagrażają Twojemu zdrowiu.

- Pamiętaj o rozgrzewce i odpowiednim nawadnianiu. Znaj swój sprzęt i dbaj o niego.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel