Jakie rolki do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej?

2019-09-23
Jakie rolki do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej?
Jazda rekreacyjna i fitnessowa to najbardziej popularne rodzaje jazdy na rolkach. Obie te kategorie trochę się od siebie różnią, jednak w większości przypadków polecane modele będą takie same. W rolkach tego typu najważniejszy jest komfort i wygoda użytkowania. Główne różnice, to systemy wiązań, wielkość kół, materiał, z którego wykonana jest płoza, oraz klamry Na rynku dostępnych jest niesamowicie wiele modeli, dlatego może pojawić się problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania. W tym wpisie postaramy się przedstawić kilka modeli, które naszym zdaniem (na podstawie popularności oraz informacji zwrotnych od klientów) najlepiej nadają się do tego typu jazdy.

Na ich temat więcej możesz przeczytać w TYM wpisie. To jedne z najciekawszych modeli dostępnych na rynku. Wyposażone w aluminiową płozę, koła 84mm, system szybkiego wiązania BOA oraz niezwykle miękki but, wykonany w technologii K2 Softboot.
Model Alexis 80 Pro I F.I.T 80 Pro, to dużo prostsze rozwiązania od tych przed chwilą przedstawionych, jednak to cały czas bardzo dobre rolki do jazdy rekreacyjnej. Płoza kompozytowa, która bardzo dobrze reaguje na drgania, koła 80mm, miękki but oraz system szybkiego wiązania Speed Lacing.
VO2 to model klasy X-Training, który również idealnie nada się do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej. Jest to najdroższy spośród wszystkich przedstawionych przez nas na tej liście, ale też najlepiej wyposażony. Koła w zależności od tego, czy jest to wersja damska czy męska mają rozmiar odpowiednio 90mm i 100mm. Cholewka VO2, lekka płoza VO2.2, która wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest jednostronna, Softboot, oraz system trzystopniowej wentylacji Vortech Ventilation System. Jeśli chodzi o wiązania, to użyto tu również Speed Lacing. Więcej informacji na temat tego modelu możesz przyeczytać TUtAJ.

4. POWERSLIDE PHUZION KRYPTON/RADON

Rolki Powerslide Phuzion Krypton to bardzo dobre połączenie wydajności z komfortem.
Zewnętrzny shell oraz zapięcie wzmocnione zostały włóknem szklanym dzięki czemu zapewniają mocną i stabilną platformę. Niezwykle wygodny liner oraz pianka o podwójnej gęstości sprawia, że rolki są wygodne w użytkowaniu i nie męczą nóg.
Aluminiowa płoza Powerslide Unity połączona z kołami 3x90mm w wersji damskiej oraz 3x100mm lub 4x80mm w męskiej sprawia, że rolki są nie tylko szybkie, ale również bardzo zwinne.
Macroblade 80 od Rollerblade zbudowane są z dwuwarstwowej, wytapianej na gorąco powłoki Macro, wyjmowalnego buta wewnętrznego Form 5 Stars Fit, który zapewnia też odpowiednią wentylację, klamry ponad kostką, paska 45º oraz standardowych sznurówek. Rollerblade zastosował w tym modelu płozę aluminiową oraz koła 80mm.
Model Spark 80, to rolka osadzona na aluminiowej płozie, która w standardzie posiada koła 80mm, ale pozwala na zamontowanie kół o wielkości 84mm. Zintegrowany but wewnętrzny z klasycznym sznurowaniem i klamrami na cholewce i rzepem 45º.


Jeśli interesują Cię rolki marki K2, zapraszamy TUTAJ.
Jeśli szukasz rolek marki Powerslide, to zapraszamy TUTAJ.
Jeśli interesują Cię rolki marki Rollerblade, zapraszamy TUTAJ.
Zachęcamy też do zapoznania się z całą naszą ofertą rolek - TUTAJ
Zapraszamy do naszego sklepu znajdującego się przy ulicy Politechnicznej 9 w Gdańsku, gdzie znajdą Państwo największy wybór rolek i akcesoriów rolkowych w całym Trójmieście.


 
Zachęcamy również do kontaktu dzwoniąc pod: 535 008 775 lub pisząc na: kontakt@wrotkownia.pl.
 
Adres sklepu:
Politechniczna 9
80-175 Gdańsk

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel