Wrotki dla początkujących

2016-11-16
Wrotki dla początkującychA więc zdecydowałeś się na pierwsze wrotki? Gratulujemy dobrej decyzji :)

Pod spodem zebraliśmy dla Ciebie kilka użytecznych informacji które pozwolą Ci dokonać dobrego wyboru.

Pamiętajcie również, że w przypadku jakichkolwiek pytań, lub wątpliwości możecie do nas napisać, bądź zadzwonić - bardzo chętnie Wam pomożemy.


Wybierając idealny model w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na... obcas. Idealne wrotki dla początkujących nie będą ani całkiem płaskie, ani zbyt wysokie. Optymalna wysokość obcasa to ok. 1-2cm. Jest to ważne, ponieważ to właśnie on wymusza prawidłową postawę podczas jazdy - a właśnie to powinieneś przyswoić sobie jako pierwsze podczas nauki jazdy na wrotkach.

Jako dobry przykład wrotek z niewielkim obcasem niech posłuży nam seria wrotek Rio Classic - te modele idealnie nadają się dla początkujących wrotkarzy.

Powyższe modele dodatkowo posiadają wysoki but ochraniający kostkę. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ takie rozwiązanie zapewni nam dodatkowe wsparcie.

Niskie, niezachodzące za kostkę buty dają nam więcej manewrowości. Nie krępują ruchów i świetnie się sprawdzą podczas ostrych zakrętów. Idealne dla osób chcących osiągać większe prędkości. Np., choć nie tylko, podczas roller derby.

Wysokie, zachodzące za kostkę buty natomiast dają nam więcej wsparcia dla kostki i lepiej spiszą się na nierównym terenie - podczas jazdy na zewnątrz. To oczywiście nie dyskwalifikuje ich do jazdy po wrotkowisku.


Podobną budowę posiadają również wrotki marki Rookie Classic v1 i v2Wybierając wrotki warto również zadać sobie pytanie: gdzie będziemy jeździć? Czy mają być to wrotki do jazdy na zewnątrz, po parkach czy bulwarach? A może wyłącznie w zadaszonych wrotkowiskach, lub na roller disco?

Wrotki wykonane z materiałów takich jak skóra, czy eko-skóra czyszczą się łatwiej i lepiej zniosą jazdę na podwórku. 


Przy zakupie warto zwrócić uwagę jeszcze na dwie rzeczy - materiał z jakiego wykonana jest płoza wrotki - najlepsze będą aluminiowe, wytrzymałe płozy, odradzamy natomiast plastikowe. Drugim elementem są koła.

Parametrami jakie najbardziej będą nas interesowały są rozmiar oraz durometr określający twardość poliuretanu - materiału z którego wykonane są koła.
Twardość kół wacha się od 74A-106A przy czym im niższa cyfra tym koła są miększe. Duże, miękkie koła będą przyczepniejsze i lepiej będą zachowywać podczas kontaktu z nierówną powierzchnią. Małe i twarde natomiast dadzą nam większej manewrowości.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel