Roller hokej - jak być dobrym bramkarzem?

2018-09-20

ROLLER HOKEJ - JAK BYĆ DOBRYM BRAMKARZEM?

Krok 1

Pamiętaj o rozgrzewce! Bycie bramkarzem nie jest takie trudne jak już opanujesz podstawy. Najpierw, aby nie dopuścić do kontuzji, jeszcze przed wskoczeniem w ochraniaczy porozciągaj się trochę i rozgrzej. Nałóż sprzęt i jeszcze nieco się porozciągaj, aby wszystko dobrze się ułożyło i nie krępowało Twoich ruchów.

Krok 2

Jak już wyjdziesz na lodowisko przyzwyczaj się do siatki. Sprawdź jak daleko sięgasz ramionami, zrób parę okrążeń wokół siatki i naprzeciw niej pod różnymi katami, tak jakby naprawdę ktoś Cię atakował.

Krok 3

Jak już gra się rozpocznie – skup się! Teraz, w trakcie gry, zdarzyć się może kilka rzeczy

- Breakaway – wyjdź na granice strefy bramki (miej na uwadzę gdzie znajdują się gracze z Twojej drużyny!) i odetnij pole widzenia przeciwnikowi – niech widzi Ciebie a nie siatkę.

- Behind the net (zza bramki) – Nie spuszczaj krążka z oczu! Jeśli podanie wyleci zza strefy bramki, wystaw kij by je zablokować. Uważaj na przeciwnika na otwartej pozycji i zakomunikuj to swoim obrońcom!

- Odd man rushes – kiedy ilość atakujących graczy w Twoim polu przekracza ilość obrońców, nie spuszczaj krążka z oczu pilnując gracza przy którym aktualnie się znajduje. Nie opuszczaj pola bramki utrudniając drużynie przeciwnej oddanie strzału.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel