Roller Derby! Wszystko o wrotkach o ostrzejszym zacięciu.

2017-07-21
Roller Derby! Wszystko o wrotkach o ostrzejszym zacięciu.

Roller Derby to dziedzina jazdy na wrotkach która wymaga zaawansowanych umiejętności poruszania się oraz specjalnie przystosowanych do tego celu wrotek.
Wrotki do Roller Derby cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, najczęściej niską cholewką oraz twardymi kołami pozwalającymi na szybką jazdę w warunkach halowych.


Cholewka w większości modeli jest niska i zaopatrzona w dodatkowy rzep. Takie ułożenie pozwala na swobodę ruchów która jest potrzebna przy tak dynamicznym zastosowaniu, jednocześnie taka budowa daje maksymalne wsparcie i dopasowanie dla stopy kiedy niski but dokładniej dopasowuje się do stopy. Całość dociągana jest rzepem dla zupełnego „zamknięcia” wrotki na stopie.

   


Komponent płozy najczęściej jest wykonany z lekkiego nylonu gdzie do niego dopasowane są aluminiowe trucki, to idealne połączenie właściwej sztywności oraz lekkości. Nylon w pełni sprawdza się przy ostrych zwrotach i większych przeciążeniach.
W większości modeli do Derby używane są łożyska o większej precyzji wykonania, aby można mniejszym nakładem wysiłku sprawniej uzyskiwać większą prędkość. Ułatwia to efektywne zmiany kierunku oraz pozwala bardziej cieszyć się jazdą rekreacyjną na zamkniętym torze.

   


Kolejną bardzo istotną częścią wrotek są oczywiście koła, które tutaj różnią się od klasycznych wrotek do jazdy rekreacyjnej na otwartym terenie.
Koła do derby w większości przypadków są twardsze od kół używanych na zewnątrz, na idealnie równych nawierzchniach halowych torów jest to rozwiązanie które zapewnia gładsze poruszanie się i większą prędkość. Twarde koła są również mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne mogące powstać przy rozgrywce.
Rasowe koła posiadają również rdzeń, zastosowanie rdzenia w kole zapewnia jego odchudzenie względem koła rekreacyjnego. Rolą rdzenia jest też zapewnienie kółkom sztywności i utrzymywanie uretanu w ryzach i zapobieganiu odkształcaniu się go przy bocznych przeciążeniach.

   


Podsumowując wrotki do derby cechują się wysoką wytrzymałością, wysokimi osiągami oraz wyjątkową mobilnością. Są idealnym wyborem dla wyjadaczy w derbach czy osób które lubią szybszą jazdę na obiektach zamkniętych.

 

Pełną ofertę wrotek i akcesoriów znajdziecie na www.Wrotkownia.pl

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel