Rolki K2 Gdańsk. Jakie rolki K2 wybrać?

2019-08-05
Rolki K2 Gdańsk. Jakie rolki K2 wybrać?
Rolki K2 Gdańsk. Jakie rolki K2 wybrać?
Jazda na rolkach daje niesamowicie wiele radości. Wybierając do jazdy rolki marki K2 na pewno nie będziemy rozczarowani. Jednak jak odpowiednio dobrać sprzęt? Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu stworzyliśmy ten artykuł. Po więcej fachowej pomocy zapraszamy do kontaktu na adres mailowy: kontakt@wrotkownia.pl, dzwoniąc pod: 535 008 775, lub przychodząc do naszego sklepu w Gdańsku.
 
Jak poprawnie dopasować rolki?
Rolki powinny być dopasowane jak komfortowa para butów do biegania. Poprawnie dobrana rolka nie powinna być za ciasna, ale również nie powinna pozostawiać zbyt dużo luzu, który powodowałby swobodne ruszanie się pięty czy powstawanie otarć lub pęcherzy. Rekomendujemy, aby palcami delikatnie dotykać przedniej części buta, lub nawet zostawić minimalną ilość luzu, gdyż należy pamiętać o jeździe w odpowiednich wysokich skarpetach, które w większość wypadków są grubsze, niż te codzienne w których najczęściej przymierzamy rolki przed zakupem.
 
Jaki rozmiar kół dobrać?
To dość proste, większe koła toczą się szybciej jednak stanowią większe wyzwanie w opanowaniu jazdy na rolkach w nie wyposażonych. Koła mierzone są za pomocą ich średnicy w milimetrach. Większość osób zaczyna jazdę na rolkach o mniejszych kołach (poniżej 84mm). Każde z rolek K2 mają na płozie napisane, jaki maksymalny rozmiar kół można w nich zastosować, więc jeśli tylko uświadomimy sobie, że jesteśmy gotowi na wypróbowanie większych kół w naszych rolkach, bez większego problemu jesteśmy w stanie stwierdzić na ile możemy sobie pozwolić.
 
Czym są płozy z rockerem?
Płozy z rockerem pozwalają na indywidualne dostosowanie wysokości położenia kół, co powoduje inne odczuwanie stania na rolkach. Koła zamontowane w rockerze mogą sprawić między innymi, że rolki będą dużo bardziej zwrotne. Zazwyczaj, osoby początkujące nie zwracają uwagi na tego typu cechę i wybierają rolki o prostej budowie, jednak każdy rolkarz powinien spróbować różnych konfiguracji, aby dobrać produkt idealnie mu odpowiadający.
 
Jakie łożyska do rolek?
Najogólniej podchodząc do tego tematu, to im mniejsza cyfra w oznaczeniu, tym łożyska są mniej precyzyjne, trochę mniej płynne (czyt. wolniejsze) w stosunku do łożysk oznaczonych wyższymi numerami. W0iększość producentów wysokiej jakości rolek (jak K2) stosuje łożyska o uniwersalnej wielkości, które bez większego problemu można wymienić na inne. Najczęściej spotykane są systemy oznaczeń ABEC, ILQ oraz SG. Warto wiedzieć, że występuje pięć klas: 1, 3, 5, 7, 9. Jest to o tyle istotna informacja, że niektórzy sprzedawcy informują jakoby rolki u nich dostępne miały np. oznaczenie ABEC-11 – coś takiego nie istnieje, jako klasa precyzji łożysk. Należy też mieć na uwadze, że łożyska ABEC-7 jednego producenta mogą być np. wolniejsze od ABEC-3 drugiego. Dlatego warto zwracać uwagę na klasę łożyska, ale również na ich producenta.
 

Jakie rolki K2 wybrać?


Rolki Fitnessowe
– najpopularniejsza kategoria rolek, więc jeśli zaczynasz dopiero przygodę z rolkami, to idealny wybór. Rolki fitnessowe są bardzo dobrze wentylowane, wyposażone najczęściej w koła 80mm lub 84mm. Idealnie nadają się do rekreacyjnej jazdy po ścieżkach i chodnikach ze znajomymi. Raczej krótkie bądź średnie dystanse.


Rolki agresywne
– nakierowane na freestyle, wyposażone w mniejsze koła, aby maksymalnie zwiększyć zwrotność i zwinność. Płozy wyprofilowane specjalnie do slide’ów i jazdy po murkach, rurkach i rampach. Jeśli masz w planie tego typu aktywności, czyli agresywną jazdę po skateparku, to ten rodzaj rolek idealnie się nada.


Rolki Lifestyle/Urban
- kładąc nacisk na jazdę uliczną i wytrzymałość rolek, to będzie dobry wybór. Wyposażone w koła 80mm lub większe. Idealny wybór dla rolkarzy o różnych umiejętnościach, którzy preferują jazdę miejską.Rolki X-Training
– wyposażone w koła 90mm lub 100mm, z poprawioną wentylacją i zaprojektowane specjalnie dla osób skupionych na dużych prędkościach, pokonywaniu długich dystansów i spalaniu jak największej ilości kalorii. Osoby początkujące raczej nie zaczynają jazdy na tego typu rolkach, przez to, że duże koła wpływają na zmniejszenie skrętności. Jest to dobre rozwiązanie jako przejście z rolek fitnessowych czy lifestylowych.


Rolki maratonowe
– skierowane do osób bardzo zaawansowanych, mające swoje konkretne przeznaczenie. Idealnie nadają się do wysokich prędkości oraz przemierzania olbrzymich długości. Wyposażone w koła 110mm, 120mm lub 125mm, najwyższej jakości łożyska i specjalnie projektowane i wzmacniane buty, by być perfekcyjnym narzędziem na długie dystanse. Sprzęt przeznaczony dla osób bardzo doświadczonych i zawodowców.
 


Zapraszamy do naszego sklepu znajdującego się przy ulicy Politechnicznej 9 w Gdańsku, gdzie znajdą Państwo największy wybór rolek i akcesoriów rolkowych w całym Trójmieście.
 
Zachęcamy również do kontaktu dzwoniąc pod: 535 008 775 lub pisząc na: kontakt@wrotkownia.pl.
 
Adres sklepu:
Politechniczna 9
80-175 Gdańsk


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel